9ο Δημοτικό Σχολείο Γλυφάδας

28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Παρασκευή  26-10-2018

Σχολική γιορτή

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 26-10-2018 θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο  γιορτή για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940 από 8:15 έως 9:40 π.μ. σε κάθε  τμήμα από τους εκπαιδευτικούς.

Το  σχολείο θα σχολάσει 9:40 π.μ. Παρακαλούνται οι γονείς να μεριμνήσουν για την ασφαλή και έγκαιρη αποχώρηση των μαθητών. Το Ολοήμερο δε θα λειτουργήσει.

Κυριακή 28-10-2018

Παρέλαση

(Για τους μαθητές Ε΄ και Στ΄ τάξης)

Την Κυριακή 28 Οκτωβρίου 2018 στις 9.45 π.μ. θα τελεστεί Δοξολογία στον Ιερό Ναό Αγίου Κωνσταντίνου & Ελένης. Ο σημαιοφόρος και οι δύο παραστάτες της πρώτης σειράς της σημαίας του τμήματος  ΣΤ2΄ θα μεταβούν απευθείας στον χώρο της εκκλησίας στις  9.30 π.μ. και στη συνέχεια με τη συνοδεία της υπεύθυνης εκπαιδευτικού κ. Αδάμ Βασιλικής θα παρακολουθήσουν τη Θεία Λειτουργία. Μετά τη λήξη της λειτουργίας θα μεταβούν συνοδεία των γονέων τους στο Μνημείο Ηρώων (πλ. Αγίου Τρύφωνα) στις 10.30 π.μ., όπου θα τους περιμένει η Υπεύθυνη Εκπαιδευτικός για να παρακολουθήσουν την επιμνημόσυνη δέηση και την κατάθεση στεφάνων. Στη συνέχεια θα μεταβούν συνοδεία της εκπαιδευτικού στο χώρο της παρέλασης στις 10.45 π.μ. περίπου,  στην οδό Γεωργίου Γεννηματά και Τεμπών στην Άνω Γλυφάδα, όπου θα είναι και οι υπόλοιποι μαθητές του σχολείου μαζί με τις υπεύθυνες εκπαιδευτικούς (κ. Νεκταρία Κωνσταντίνου και κ. Παπανικολάου Βασιλική). Η λήξη της παρέλασης θα είναι στην οδό Γεωργίου Γεννηματά και Αιγύπτου.

Η αποχώρηση των μαθητών μετά το πέρας της παρέλασης, θα γίνει με ευθύνη των γονέων τους.

Παρακαλούνται οι γονείς να τηρούν αυστηρά τις ώρες προσέλευσης και αποχώρησης των μαθητών.

.΄

9ο Δημοτικό. Σχολείο Γλυφάδας